فهرستی از بهترین کتاب‌های افزایش بهره‌وری

اگر به دنبال کتاب‌هایی با موضوع بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری هستید ، شاید این مطلب بتواند در این مسیر به شما کمک کند . گاهی شما برای مطالعه تمامی منابع موجود ، زمان کافی ندارید ؛ در چنین شرایطی می‌توانید با استفاده از این لیست ، با بهترین نویسندگان و کتاب‌های نوشته‌ شده در این زمینه آشنا شوید .

 

فهرستی از بهترین کتابهای افزایش بهره‌وری :

یک چیز : حقیقتی ساده که در پس نتایج شگفت‌انگیز نهفته است

نویسندگان : گری کلر، جی پاپاسان

The ONE Thing: The Surprisingly Simple (+)

فهرست بهترین کتاب های افزایش بهره وری

کتاب یک چیز  ، در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های اعلام شده از طرف وال استریت ژورنال ، نیویورک تایمز و یواس‌ای تودی قرار گرفته و تاکنون به ۲۶ زبان مختلف دنیا ترجمه شده است . افراد به سادگی می‌توانند از مفاهیم قدرتمند این کتاب برای تمرکز بر موضوعات بااهمیت زندگی شخصی و کاری خود بهره ببرند . با استفاده از این کتاب‌ ، شرکت‌ها می‌توانند بهره‌وری کارمندان خود را ارتقا داده و تیم‌های فروش ، فروش خود را بالا ببرند . زمانی که مردم انرژی خود را فقط بر یک چیز بااهمیت متمرکز می‌کنند می‌توانند از طریق ساختن حرفه‌ی خود ، تقویت موقعیت مالی ، کاهش وزن ، تعمیق ایمان خود ، روابط شخصی و ازدواج مستحکم‌تر ، زندگی بهتری را تجربه کنند .

 

هنر مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری

نویسنده : دیوید آلن

Getting Things Done: The Art of Stress-Free Productivity (+)

فهرستی از بهترین کتاب های افزایش بهره وری

در دنیای امروز ، دیگر استفاده از روش‌های قدیمی کارکرد چندانی نخواهند داشت . در این کتاب دیوید آلن ، مربی کهنه‌کار و مشاور مدیریت ، روش‌های جدیدی را به منظور دستیابی به پیشرفت و بهره‌وری بیشتر با خوانندگان کتاب خود به اشتراک گذاشته است . دیوید آلن معتقد است  : بهره وری ما ، با توانایی‌ ما برای راحت بودن رابطه‌ مستقیم دارد . تنها زمانی که ذهن ما شفاف باشد و  افکارمان سازمان‌یافته‌ باشد می‌توانیم بهره‌وری موثری داشته باشیم و توانمندی‌های خلاق خود راا شکوفا کنیم . با استفاده از اصول مطرح شده در این کتاب می‌توانیم روش‌های کاری خود را تغییر داده و بدون انجام کارهای سخت و طاقت فرسا ، سرعت و بهره‌وریی موثر خود را افزایش دهیم .

ضرورت: پیگیری منظم کمتر

نویسنده : گرگ مک‌ کوئین

Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less (+)

فهرستی از بهترین کتاب های افزایش بهره وری

آیا شما هم ، نسبت به نظم بخشیدن به زندگی کاری خود احساس نیاز می‌کنید ؟

آیا شما هم ،  هر چه بیشتر کار می‌کنید کمتر نتیجه می‌گیرید ؟

آیا شما احساس می‌کنید که همواره بیشتر زمان‌تان صرف بحث و گفتگو با دیگران می‌شود ؟

اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است ، پس خواندن این کتاب برای شما ضروری خواهد بود .

 

کتاب قانون ۸۰/۲۰ – راز دستیابی به چیزهای بیشتر با تلاش کمتر

نویسنده : ریچارد کخ

The 80/20 Principle: The Secret to Achieving More with Less (+)

فهرستی از بهترین کتاب های افزایش بهره وری

چگونه می‌توان با کمترین تلاش به حداکثر بهره‌وری و اثرگذاری دست پیدا کرد ؟ ما با آموختن بعضی از اصول می‌توانیم این هدف را محقق کنیم . یکی از این اصول ، اصل ۸۰/۲۰ است . با خواندن این کتاب می‌توانید به راز اینکه چگونه می‌توانیم با ۲۰ درصد تلاش به ۸۰ درصد نتایج دلخواه خود برسیم ، پی خواهید برد . اصل ۸۰/۲۰ ، بزرگترین راز افزایش بهره وری موثر افراد و سازمان‌ها به شمار می‌رود .

 

کتاب نیروی تعهد تمام و کمال

نویسنده : جیم لوهر و تونی شوارتز

The Power of Full Engagement (+)

فهرستی از بهترین کتاب های افزایش بهره وری

ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم . همه بدون توقف در حال حرکت کردن ، دویدن و تکاپو هستند . برای عقب نماندن و شتاب دادن به انجام کارهای خود تلاش می کنیم تا روزانه حجم بیشتری از کارها را انجام دهیم . امروز دیگر مدیریت زمان نمی‌تواند گزینه‌ی مناسب و راه حل پایداری برای این مسئله باشد . به همین دلیل جیم لوهر و تونی شوارتز در کتاب خود به مدیریت انرژی ، نه زمان ، اشاره می‌کنند و آن را کلید بازآفرینی شخصی و افزایش عملکرد موثر برای سلامتی ، شادمانی و تعادل در زندگی می‌دانند .

مطالب مرتبط