آموزش و یادگیری زبان‌های مختلف دنیا به صورت آنلاین

قبلا در پستی جداگانه در مورد آموزش و یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردیم . یادگیری زبان ، آنقدرها هم که به نظر می‌رسد، سخت و پیچیده نیست و نیاز به طی کردن مراحل و فرایندهای پیچیده ندارد . آموزش آنلاین بستری را فراهم آورده است تا افراد بتوانند در زمینه‌های گوناگون ، مهارت و دانش خود را بهبود و توسعه دهند .  ما امروز تصمیم داریم در مورد استفاده از این نوع آموزش ، برای یادگیری زبان‌های مختلف صحبت کنیم . امیدوارم این مطلب برای شما در جهت گرفتن تصمیمی آگاهانه ، مفید باشد .

 

آینده یادگیری زبان

یادگیری زبان بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ از ۱۱۵ میلیارد دلار به ۲۸۶٫۲ میلیارد دلار رشد داشته است و یادگیری زبان به صورت آنلاین دارای رشد ۱۱ درصدی ، نسبت به مدت مشابه سال‌ قبل ، در طی ۵ سال آینده خواهد بود . یکی از دلایلی که می‌توانیم برای این میزان از رشد  بیان کنیم دسترسی به ابزار ارتباطی ارزان و در عین حال قدرتمندی مانند اسکایپ است که می‌تواند زمینه را برای ارائه درس‌های ویدئویی به صورت زنده و مستقیم  فراهم کند .

اما از همه مهمتر اینکه مزایای یادگیری زبان به صورت آنلاین کاملا واضح و شفاف است .

آموزش و یادگیری زبان‌های مختلف دنیا به صورت آنلاین

 

مزایای یادگیری زبان به صورت آنلاین

یادگیری آنلاین زبان‌های خارجی ، دارای مزایا و فواید بسیار زیادی است اما از بین همه‌ی آنها می‌توانیم به سه مورد از بهترین مزایایی آن اشاره کنیم  : دسترسی راحت و آسان ، بهره وری و کیفیت

 

دسترسی راحت و آسان (در همه جا)

برای اغلب ما این امکان وجود ندارد که از طریق سفرهای لوکس و پرخرج به سایر کشور‌های دنیا ، زبانهای خارجی مثل زبان اسپانیایی ، فرانسوی یا آلمانی را بیاموزیم .افرادی که درون گرا هستند و بیشتر تمایل دارند که به تنهایی آموزش ببینند یا افرادی که مشغله کاری به آنها اجازه نمی‌دهد تا در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند به راحتی می‌توانند در خانه یا هر مکان دیگری که در آن احساس آسودگی و امنیت می‌کنند به یادگیری زبان بپردازند .

 

افزایش بهره وری (صرفه جویی در وقت)

وقتی که این امکان فراهم شده تا به راحتی در خانه از امکانات آموزشی استفاده کنیم در این شرایط بزرگترین هدردهنده زمان یعنی رفت و آمد به آموزشگاه‌های زبان ، از بین خواهد رفت . در شرایطی که می‌توانیم با استفاده از ابزارهای آموزشی آنلاین ، زبان جدیدی را بدون هیچ محدودیت مکانی و زمانی بیاموزیم چرا باید وقت خودمان در راه رفت و آمد به کلاس‌های آموزشی تلف کنیم ؟

 

افزایش کیفیت آموزش

وجود بهترین مدرسان زبان در همه جا ، نه فقط در یک محل و مکان خاص  .

با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید مثل کار کردن به شکل دورکاری یا فریلنسینگ می‌توان گفت “برترین استعداد‌ها همه جا هستند” .این موضوع در مورد یادگیری زبان نیز صدق می‌کند . آموختن زبان‌  بیشتر از آنکه یک ” تجربه‌ی آموزشی ” باشد یک ” تجربه‌ی فرهنگی “ است . ما با یادگیری زبان‌های مختلف می‌توانیم ارتباط عمیق‌تری با افرادی که دارای فرهنگ‌های متفاوت هستند برقرار کنیم .

شانس کمی وجود دارد برای اینکه شما بتوانید معلم مناسبی منطبق با شیوه یادگیری ، شخصیت و نیازهای خود پیدا کنید ؛ کسی که در محدوده و مکان دلخواه شما باشد .

شما با استفاده از یادگیری زبان‌های مختلف به شکل آنلاین می‌توانید با بهترین و با استعدادترین مدرسان زبان کار کنید نه با معلمی که از روی فهرست آگهی‌ها در یک روزنامه‌ محلی انتخاب کرده‌اید .

 

چگونه از فضای آموزش آنلاین برای یادگیری زبان ، نهایت استفاده را ببریم

اگر تصمیم دارید به روش آنلاین ، به آموختن زبان بپردازید تکنیک‌ها و روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید به بهترین شکل ممکن از این فضای آموزشی و امکانات آن بهره ببرید .

 

کار کردن با بهترین‌ها

یکی از متداول‌ترین اقداماتی که هر شخصی قبل از اینکه  روی کاری سرمایه گذاری کند انجام می‌دهد قیمت گرفتن و مقایسه کردن است . اما با کمی مطالعه در رفتار افراد برتر در زمینه‌های مختلف کسب و کار ، ورزشی یا آموزشی متوجه خواهیم شد که آنها فقط با بهترین‌ها کار می‌کنند . چون آنها به این آگاهی دست پیدا کردن که با کار کردن با بهترین‌ها می‌توانند در وقت و هزینه‌ی خود صرفه جویی کنند .

وقتی شما کسب و کاری را آغاز می‌کنید و تصمیم می‌گیرید که ارزان‌ترین برنامه نویس را استخدام کنید باید ۵ برابر بیشتر هزینه کنید تا باگ‌ها و اشتباهات او را برطرف کنید . زمانی که یک ورزشکار، ارزان‌ترین فیزیوتراپیست را به خدمت می‌گیرد باید از زندگی حرفه‌ایش هزینه کند.

در یادگیری زبان نیز باید به این نکته دقت داشته باشیم که انتخاب ارزان‌ترین مربیان ممکن است به قیمت ایجاد اختلال در روند یادگیری تمام شود . چون در اغلب موارد یادگیری یک موضوع جدید بیشتر به خودانگیزشی و پشتکار مربوط می‌شود و بعد استراتژی ، به خصوص اینکه تازه شروع کرده باشید . اولویت ما در انتخاب یک ” مدرس زبان خوب ” نباید صرفا میزان تحصیلات یا تجربه او باشد بلکه او باید درک درستی از اهداف ، نیازها و مهارت‌ها و تخصص ما داشته باشد .

اجتناب از فرسودگی کاری

ما به سبب تجربه خود  در دوران تحصیل ، عادت کرده‌ایم که ۲ ساعت در یک سالن سخنرانی بنشینیم و تا جایی که مغزمان اجازه می‌دهد یک سری از اطلاعات را در آن انباشته کرده و حفظ کنیم . چه مقدار از مطالبی که در مدرسه یا دانشگاه یادگرفته‌ایم را امروز به خاطر می‌آوریم ؟ پس می‌توانیم با قاطعیت ثابت کنیم که یادگیری در یک دوره‌ی زمانی طولانی کارایی نخواهد داشت .

یادگیری زبان ، مثل یادگیری هر دانش و مهارت دیگری ، یک ماراتون است . افرادی در این مسیر موفق خواهند شد که به جای استفاده از یک برنامه ریزی هفتگی و فشرده ، فرایند یادگیری خود را به شکل مداوم و به مرور زمان در طول ماهها و با دوره‌های زمانی کوتاه‌تر مدیریت کنند .

 

استفاده از ابزارهای رایگان برای یادگیری زبان‌های جدید

ما برای تناسب اندام خود ممکن است در کنار داشتن یک مربی شخصی مایل باشیم که از ابزارهایی مثل فیت بیت یا کالری تراکرز استفاده کنیم . برای آموختن زبان‌های جدید هم می‌توانیم در کنار داشتن یک مدرس زبان ، از بهترین ابزارهای کمکی مانند اپلیکیش‌های ممرایز (Memrise) و دولینگو (Duolingo)  بهره بگیریم .

آموزش و یادگیری زبان‌های مختلف دنیا به صورت آنلاین

وقتی کنترل موفقیتان را خودتان در دست می‌گیرید ، بدون اینکه متکی به شخص دیگری باشید ، بهترین روش برای تضمیمن نتایج واقعی کاری است که می‌خواهید انجام دهید .

منبع (+)

مطالب مرتبط