چرا باید شبیه یک کارآفرین زندگی کنیم ؟

کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار شخصی ، مزایای زیادی در پی خواهد داشت . در این حالت شخصا وقت خود را تنظیم می‌کنیم و یا نیازی نیست که برای استراحت یا رفتن به تعطیلات از کسی اجازه بگیریم ؛ ازهمه مهمتر اینکه زندگی حرفه‌ای ما ، هدف و معنای بیشتری پیدا می‌کند و می‌توانیم در کسب و کار خود به رشد و شکوفایی برسیم .

تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که ،  به دلایل گوناگون ،  کارآفرینان زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری نسبت به کارمندان دارند . اما دلیل این برتری چیست ؟

 

رابطه بین کارآفرینی و سلامتی بدن

در برخی از سایت‌های معتبر مقالاتی وجود دارد که در آنها به بررسی رابطه بین کارآفرینی و سلامتی بدن پرداخته شده است . همچنین مطالعاتی که توسط محققان و پژوهشگران بر روی دو گروه از کارآفرینان و کارمندان انجام شده ، نشان می‌دهد که کارآفرینان زندگی سالم‌تر و رضایت‌بخشی تری را تجربه می‌کنند . طبق نتایج به دست آمده کارآفرینان به میزان قابل توجهی دارای سلامت جسمی و روانی بیشتری بودند و کمتر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند .

چرا باید شبیه یک کارآفرین زندگی کنیم ؟

 

چرا کارآفرینان سالم‌تر هستند ؟

معمولا کارآفرینان دارای تناسب اندام بوده و به ندرت دچار اضافه وزن هستند . در کل می‌توان گفت که آنها شادتر از افرادی هستند که برای دیگران کار می‌کنند .اما صرفا داشتن کسب و کار شخصی باعث سلامتی شما نخواهد شد بلکه این طرز فکر مثبت و سالم کارآفرینان است که به آنها کمک می‌کند تا از نظر روحی و جسمی ، سالم‌تر زندگی کنند . به عنوان مثال :

 

  • کارآفرینان خود را مجاز به تغییر دنیا و دنبال کردن رویاهایشان می‌دانند
  • کارآفرینان خودشان را باور داشته و بر همه امور زندگیشان کنترل و تسلط دارند
  • کارآفرینان اطمینان دارند که حتی چیزهای نامعلوم را کشف خواهند کرد
  • کارآفرینان با هدف از خواب بیدار می‌شوند و چشم اندازشان در مورد کاری که در حال انجام دادنش هستند ، آنها را هر روز صبح از رختخواب بیرون می‌کشد .

 

حالا تصور کنید اگر شما از این ایده‌ها برای سالم‌ زندگی کردن استفاده کنید …

 

  • شما خودتان را مجاز به تغییر سبک زندگی خود بدانید و در جستجوی سبک زندگی سالم باشید
  • خودتان را باور داشته باشید و بر هر آنچه که روی سلامتی شما تاثیرگذار است کنترل داشته باشید
  •  با هدفی که محرک‌تان است از خواب بیدار شوید و چشم اندازی از فعالیت‌های خود  ترسیم کنید که شما را هر روز صبح از رختخواب بیرون بکشد

 

احساس توانمندی و اعتماد به نفس حاصل از کارآفرین بودن می‌تواند بر همه‌ ابعاد زندگی ما اثرگذار باشد . اینکه خودمان را متقاعد کنیم که برای سلامتی بیشتر باید ورزش کنیم به مراتب آسان‌تر از متقاعد کردن خودمان برای راه اندازی یک کسب و کار شخصی است .

 

هر کس می‌تواند شبیه یک کارآفرین زندگی کند

مهم نیست که کارآفرین هستیم یا نه . هدف ما این است که به سبک یک کارآفرین زندگی کنیم ؛ شبیه کسانی که خودشان را باور دارند و دارای اعتماد به نفس بالایی هستند . مثل یک کارآفرین فکر کردن به ما کمک می‌کند تا بتوانیم آسانتر ، شاد و سالم زندگی کنیم .

منبع (+)

مطالب مرتبط