خود شناسی و لذت زندگی در زمان حال

در این بخش قرار است با کتابی از نویسنده معروف کانادایی با نام اکهارت تولی (Eckhart Tolle) آشنا شویم که موضوع آن ، زندگی در زمان حال ، دگرگونی درونی و خودشناسی است.

پیام و هدف کتاب :

پیام نویسنده ی کتاب این است : زندگی در ” زمان حال “ حقیقی ترین روش ، برای رسیدن به شادی ، سعادت و روشنگری در زندگی است . اکهارت تولی یک توانایی و مهارت شگفت انگیزی دارد که قادر است مفاهیم پیچیده و دشوار را به طور صریح ، شفاف ، ساده و قابل فهم بیان کند و از این توانایی خود در کتابش به بهترین شکل ممکن برای اثبات ” ارزش زندگی در زمان حال ” بهره برده است.

نویسنده این کتاب سعی دارد تا سطح توانایی و مهارت خوانندگان کتابش را در جهت آگاهانه تر زیستن و بهره برداری صحیح از افکار و احساسات  ، به منظور تجربه صلح و شادی واقعی در زندگی ، افزایش دهد.در این کتاب اطلاعات و ایده های الهام بخش زیادی وجود دارد مباحثی مانند روابط روشنگر ، استفاده خلاقانه از ذهن و چرخه زندگی که به شکل پرسش و پاسخ و به روشی جذاب بیان شده است.

کتاب قدرت حال ، برای افرادی مناسب است که به دنبال یک کتاب راهنما و تمرینات کاربردی برای ایجاد تغییرات جدی در زندگیشان هستند تا با آن بتوانند بهتر و خوشبخت تر از گذشته زندگی کنند.

خود شناسی و لذت زندگی در زمان حال
زندگی در زمان حال حقیقی ترین روش برای رسیدن به شادی ، سعادت و روشنگری در زندگی است

نمایش کتاب در سایت  آمازون

توضیحات تکمیلی در مورد کتاب :

کتاب قدرت حال ، بیش از دو میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده و به سی زبان زنده دنیا (از جمله زبان فارسی) ترجمه شده است . در این کتاب ، خبری از اصول ساده و شعارهای کلیشه ای نیست و برای خوانندگان خود راهنمایی است که به آنها کمک می کند تا ” خود واقعی ” و”  عمیق ترین شخصیت درونی “ خود را پیدا کنند و به رشد شخصی و معنوی برسند .

خوانندگان این کتاب به سمت حقیقت ، روشنایی و آگاهی هدایت می شوند و با انجام تمرینات آن ، لذت کشف خود واقعی و زندگی در زمان حال را تجربه خواهند کرد .

تجربه شخصی من در مورد این کتاب :

من کتاب نیروی حال را خواندم . با اینکه قبل از مطالعه این کتاب باور داشتم که زمان حال ارزشمند است اما پس از به اتمام رساندن آن متوجه شدم که قبلا هیچ چیز در مورد حقیقت خودم و زندگی در لحظه نمی دانستم و فقط حقیقیتی را مدام تکرار می کردم  که تاثیری بر زندگیم نداشت و مثل بقیه دانش های بی اثری که آموخته بودم ، جسمی بدون روح بود.

اما با خواندن این کتاب به آگاهی رسیدم و تلاش کردم تا مفاهیم ارزشمند بیان شده در آن را جرعه جرعه بیاموزم ، تمرین کنم و از آثار شگفت انگیز آن در زندگیم بهره ببرم . یک کتاب خوب ، کتابی است که بعد از مطالعه آن ، حس خوبی به انسان دست دهد و این احساس ، باعث افزایش آگاهی و تحول درونی مخاطب شود به شکلی که پس از آن ، دنیا را جور دیگری ببیند و آگاهانه تر و بهتر از گذشته یعنی زمانی که هنوز آن کتاب را نخوانده بود ، زندگی کند.

امیدوارم این کتاب ارزشمند و هدایتگر به سمت نور، روشنایی و حقیقیت زندگی ، الهام بخشی باشد برای کسانی به دنبال شادی ، آرامش پایدار ، تغییر خوب و زندگی بهتر هستند .

مطالب مرتبط