تصمیم دشوار اما ناگزیر یک پزشک

من در بخش # روز آشنایی تلاش می کنم تا با افرادی آشنا شوم که فقط برای خودشان زندگی نمی کنند . زندگی آنها مانند زندگی درخت است . هر موجود زنده ایی که در نزدیکی یک درخت باشد می تواند در پرتو وجود  پربار و زندگی بخش او به قرار و آرامش برسد و تنفس کند .

باز امروز ، روز آشنایی است و قرار است درباره شخصیتی بنویسم که توانا ، خردمند ، هوشمند ، با تجربه و ایرانی است . بله یک ایرانی موفق . کسی که می تواند مثل بقیه و معمولی زندگی کند اما آگاهانه ، مسیر ی متفاوت را برای ادامه ی زندگی خود انتخاب کرده است . کسی که می خواهد با کاری که انجام می دهد در عیش مداوم باشد و دیگران را نیز در این لذت شریک کند به طوری که هدف خود را لذت بردن دو سویه از نوشتن و خواندن مطالب می داند و خودش را ملزم می کند تا سطح نوشتاری خود را ارتقا دهد. مطالبی که با آگاهی و عشق می نویسد و از خوانندگان مطالبش نیز انتظار دارد تا آنها را با آگاهی و عشق بخوانند .

خوشبختانه چند سال پیش به توصیه ارزشمند یکی از دوستانم  با این شخصیت آگاه و مدبر ، یعنی آقای علیرضا مجیدی ، موسس سایت ‹‹یک پزشک›› آشنا شدم . پزشکی که کارش در یکی از بخش‌های شلوغ اورژانس است و وبلاگ نویسی هم می کند .او با ورود خود به عرصه وبلاگ نویسی ثابت کرد ، مردم جامعه ایی که در آن زندگی می کند بیشتر از آن که نیازمند طبیبی برای تسکین دردهای جسمیشان باشند ، به کمک نویسنده ای نیاز دارند که با دم مسیحایی نوشته های خود ، روح مرده شان را دوباره زنده کند.

تصمیم دشوار اما ناگزیر یک پزشک

سایت یک پزشک عملا کار خود را از ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۸۴آغاز می کند و تا به امروز نیز، همچنان فعالیت خود را ادامه می دهد .آقای علیرضا مجیدی در ۱۲ فروردین سال ۱۳۹۳ تصمیمی بزرگ برای زندگی حرفه ای خود می گیرد و آن را در قالب پستی با نام ‹‹ تصمیمی دشوار اما ناگزیر›› با خوانندگان وفادار و همیشگی خود در میان می گذارد . او طی این تصمیم بزرگ ، حرفه پزشکی را ترک می کند و وبلاگ نویسی را به عنوان حرفه ی تمام وقت خود برمی گزیند .

واکنش خوانندگان یک پزشک به این تصمیم مدیرسایت مورد علاقه شان ، آمیخته با ابهام ، ترس و تردید بود چون در ابتدا آن را دروغ اول  آوریل می دانستند اما خوشبختانه پس از طی شدن حدود ۲ سال از بیان آن تصمیم بزرگ توسط نویسنده یک پزشک ، تردید ها جای خود را به یقین داده و  این تصمیم به ظاهر دروغ ، امروز به حقیقت پیوسته است و یک پزشک قدرتمندتر و آگاهانه تر از گذشته به کار خود ادامه می دهد.

اما هدف من فقط معرفی آقای علیرضا مجیدی و سایت یک پزشک نبود بلکه آنچه باعث شد در مورد آن بنویسم پست جدیدی بود که اخیرا  در این سایت منتشرشد . پستی که چیزهای زیادی به من یاد داد و به داشته هایم اضافه کرد . پستی با عنوان  ‹‹پوزش از خوانندگان عزیز به خاطر وقفه در انتشار پست‌ها›› امیدوارم شما نیز مانند من این پست را بخوانید و به من حق بدهید که او را مورد تمجید و ستایش قرار دهم .

من سالهاست که وبسایت یک پزشک را دنبال می کنم و با اشتیاق مطالب آن را می خوانم اما در چند ماه اخیر، این سایت دستخوش تغییرات زیادی شد و بخش بزرگی از این تغییرات به علت مدل درآمدی آن بود که از طریق پذیرش آگهی به درآمد می رسید.از طرف دیگر آقای مجیدی تصمیم گرفته بود حرفه پزشکی را کنار بگذارد و  سایتش را به صورت تمام وقت اداره کند و عملا برای او منبع درآمدی به جز پذیرش آگهی وجود نداشت . اما از پستی که او اخیرا منتشر کرد می شود تشخیص داد که تا چه میزان از بازاری نویسی ، ناراضی است و تصمیم دارد به نقطه ی اوج خود بازگردد.

برای وبسایتی مانند یک پزشک فقط کسب درآمد مهم نیست او بیشتر به خلق ثروت می اندیشد . ثروتی که از طریق ایجاد محتوایی متفاوت ، سنجیده ، ژرف و با معنا به دست می آید . تنها با این گونه از محتوا می توان به جای ” کسب ثروت ” که فقط خودمان و خانواده مان را منتفع می کند ، در فکر ” خلق ثروت ” باشیم تا همگی با هم به آرامش ، شادی و امید برسیم.

مطالب مرتبط