چگونه شاد باشیم؟ کنجکاوی

چگونه شاد باشیم؟ کنجکاوی

در ادامه سلسله‌ نوشته‌های قبلی با عنوان چگونه شاد باشیم؟ در فکر نوشتن مطلب جدیدی بودم که حس کنجکاوی‌ام گل کرد. این کاملاً طبیعی است که وقتی به دنبال پیدا کردن پاسخ سؤالمان هستیم، پای کنجکاوی به میان می‌آید.

 

 

خیلی دوست داشتم بدانم چه رابطه‌ای میان کنجکاوی و شادمانی وجود دارد؟ به‌عبارت‌دیگر، آیا کنجکاو بودن می‌تواند باعث ایجاد حس خوشبختی در زندگی‌مان شود؟

 

 

برای پیدا کردن جواب سؤالم شروع کردم به مطالعه کتاب‌ها و مقالاتی که در این زمینه نوشته شده است . همچنین با افرادی که تجربیات ارزشمندی داشتند و اهمیت کنجکاو بودن را به خوبی لمس و درک کرده‌ بودند، صحبت کردم .

 

 

در این مسیر، به قدرت کنجکاوی پی بردم ؛ اینکه کنجکاو و پرسشگر بودن تا چه اندازه می‌تواند زندگی ما را بهتر و شادتر کند.

 

 

من لیستی از مزایای کنجکاوی که می‌تواند به بهتر و شادتر زیستن ما کمک کند تهیه کردم . شما هم می‌توانید موارد زیاد دیگری را به این لیست اضافه کنید .

 

 

  • کنجکاوی باعث می‌شود حقایق و ایده‌‌هایی را کشف کنیم که هرگز از وجودشان خبر نداشتیم و از این طریق فرصت کشف و شادمانی را به ما هدیه ‌می‌کند.

 

 

  • کنجکاوی می‌تواند به شکل شگفت انگیزی موجب رشد و شکوفایی‌مان شود . به ما برای یادگیری خودجوش و فعال کمک می‌کند و ما را به آن سوی روزمرگی‌های کسالت‌آور می‌برد.

 

 

  • کنجکاوی چشم انداز ما را تغییر می‌دهد و آن را عمیق‌تر و وسیع‌تر می‌کند. وقتی یاد می‌گیریم کنجکاو و پرسشگر باشیم از هیچ تغییر و تحولی نمی‌ترسیم ، به شکوه و عظمت خداوند ایمان می‌آوریم و هنر شاد شدن با چیزهای کوچک را می‌آموزیم.

 

 

 

  • آدم‌های  کنجکاو به خوبی می‌دانند که پاسخ‌های مطلق در این دنیا کم است و همین تفکر انعطاف پذیرشان، آن‌ها را به افرادی انعطاف‌پذیر و رضایتمند تبدیل کرده است . واقع‌بینی و خلاقیت افراد کنجکاو به آن‌ها کمک می‌کند تا از تفکر سیاه و سفید فاصله بگیرند و آنچه را نمی‌توانند تغییر دهند با شادی و رضایت بپذیرند.

 

 

  • دنبال کردن کنجکاوی می‌تواند ما را به شور و اشتیاق زندگی برساند یا با آدم‌ها، تجربه‌ها و رویدادهای تازه آشنایمان کند.

 

 

همانطور که قبلا گفتم شما هم می‌توانید موارد دیگری را به این لیست اضافه کنید . مهم این است که بیشتر از گذشته به اهمیت کنجکاوی و نقش موثر آن در زندگیتان پی ببرید و به کمک آن زندگی پرمحتوا و شادتری را تجربه کنید.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

 

مطالب پیشنهادی برای زندگی شادتر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه شاد باشیم؟

 

 

 

 

 

 

 

دریافت کتاب تغییر عادتها (چگونه عادتهایتان را تغییر دهید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زندگی شادتفکر برترچگونه شاد باشیم؟خلاصه کتابروابط بهترسلامت کاملمنابع آموزنده و الهام بخشعادتهای بهتریادگیری و پیشرفت مداوم

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *