قتل جگرگوشه‌های من و ۲۰ جملۀ کوتاه (۳)

قتل جگرگوشه‌های من و ۲۰ جملۀ کوتاه (۳)

این قسمت، قسمت سوم از مجموعه‌‌ای با عنوان قتل جگرگوشه‌های من و ۲۰ جملۀ کوتاه است.

 

 

در این بخش مطالبی که در یک ماه گذشته منتشر شده است را در قالب جملات کوتاه با هم مرور می‌کنیم.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 • البته فقط افرادی این کار را انجام می‌دهند که به دنبال تحقق رؤیاها و افزایش کیفیت زندگی‌شان هستند و می‌خواهند با فرا گرفتن هنر خوب زیستن، زندگی معمولی و خسته کننده خودشان را به یک شاهکار تبدیل کنند. (+)

 

 

 • اینکه در چند حوزه متوسط یا زیر متوسط هستید اصلاً اهمیتی ندارد. مهم این است که حداقل در یک حوزه بسیار بالاتر از میانگین و در حالت ایده‌آل بهترین در جهان باشید. به محض رسیدن به این مهم، سنگ بنای محکمی برای زندگی خوب خواهید داشت. (+)

 

 

 • هر چه بکارید همان را درو می‌کنید. عادتهای بد حاصلی به جز حال و روز بد ندارند. (+)

 

 

 • از این به بعد اگر کسی را دیدید که دیگری را بهتر از خودش می‌داند، همیشه به دنبال جلب توجه دیگران است، خودش را تحقیر و سرزنش می‌کند، قربانی است و مسئولیت پذیر نیست، به عادتهای کهنه و به درد نخورش چسبیده و حاضر نیست به هیچ قیمتی آن‌ها را رها کند و جز حسرت خوردن و نالیدن کار دیگری بلد نیست، بدانید که او هنوز قابلیت و شایستگی برنده و پیروز بودن در زندگی‌اش را ندارد. (+)

 

 

 • یادت باشد که عاقبتمان را ما نمی‌دانیم. اندیشیدن به پایان راه، کاری بیهوده است. وظیفه تو فقط اندیشیدن به نخستین گامی است که برمی‌داری. ادامه‌‌اش خود به خود می‌آید. (+)

 

 

 • معمولاً وقتی به سختی تلاش می‌کنید نسبت به زمانی که کار کمتری انجام می‌دهید، نتایج بهتری را کسب خواهید کرد. در حالی که ما نمی‌توانیم اهمیت شانس را هم نادیده بگیریم، اما همه ما در اینکه سخت کوشی تفاوت ایجاد می‌کند هم عقیده هستیم. (+)

 

 

 • وقتی احساسات نادیده گرفته می‌شوند، قوی‌تر می‌شوند. چیزی که اهمیت دارد این است که یاد بگیریم احساساتمان را همان‌گونه که هستند، بپذیریم و از همه مهم‌تر اینکه آن‌ها را با دقت برچسب‌گذاری کنیم. با این کار، عامل دقیق احساساتمان را بهتر تشخیص می‌دهیم و امکان برداشتن گام‌های درست برای حل مشکلاتمان فراهم می‌شود. (+)

 

 

 • وقتی یاد بگیری خودت را دوست باشی، دیگر لازم نمی‌بینی که صبر کنی تا وزن کم کنی، مدال طلا بگیری، از کوهی مرتفع صعود کنی یا نفر اول فلان آزمون شوی. در هر جایگاهی و وضعیتی که باشی از خودت مراقبت خواهی کرد و هرگز عشق ورزیدن به خودت را متوقف نمی‌کنی. (+)

 

 

 • شادی از حل مشکلات حاصل می‌شود. کلید واژه در اینجا، حل است. اگر از مشکلات فرار کنید یا طوری فکر کنید که انگار هیچ مشکلی ندارید، در این صورت دارید خودتان را بدبخت می‌کنید. اگر چنین درک و احساسی داشته باشید که مشکلاتی دارید که نمی‌توانید آن‌ها را حل کنید، باز هم خودتان را بدبخت می‌کنید. (+)

 

 

 • اینکه تعریف شخصی خودمان را از موفقیت داشته باشیم انتخابی است که ما را از شر غم و افسردگی حاصل از تائید نشدن توسط دیگران و تماشای منفعلانه ثروت، امکانات و دستاوردهای بقیه، نجات می‌دهد. (+)

 

 

 • وقتی به قله می‌رسی حسی غیرقابل وصف را تجربه می‌کنی. تو کاری کردی که هر کسی حاضر نیست آن را انجام دهد و الآن در حال لذت بردن از منظره‌ای هستی که هر کسی قادر به تماشای آن نیست. (+)

 

 

 • آدم‌های شاد می‌دانند چه می‌خواهند و همیشه احساس می‌کنند در حال حرکت به سمت آن هستند. این همان چیزی است که باعث ایجاد حس خوب زندگی می‌شود. (+)

 

 

 • کاش همه نسبت به این واقعیت آگاه می‌شدند که فقط لحظه حال حقیقت دارد و گذشته و آینده یک توهم است. ما قادر نیستیم به زمان گذشته برگردیم یا به زمان آینده قدم بگذاریم. فقط می‌توانیم در زمان حال حضور داشته باشیم، آن را همان‌طور که هست بپذیریم، حسش کنیم و از آن لذت ببریم. (+)

 

 

 • سوپر استارها به این دلیل به خواسته‌هایشان می‌رسند چون مهارت‌های منحصر به فردی دارند. آن‌ها به این دلیل چنین سهم ناعادلانه‌ای از درآمد، احترام و فرصت‌ها را به خود اختصاص می‌دهند چون مشتریان و کارفرمایانی که به دنبال بهترین‌ها هستند، تعداد انتخاب‌هایشان کم است. (+)

 

 

 • زندگی در مورد پیدا کردن خویش نیست. زندگی در مورد ساختن خویش است. (+)

 

 

 • در شرایط سخت و اجتناب ناپذیر زندگی، متوقف و مأیوس شدن که هنر نیست؛ هنر این است که وقتی رویداد منفی، دلخراش و تهدید کننده‌ای در زندگی رخ می‌دهد قادر باشیم چیز خوبی پیدا کنیم یا بسازیم و مهارت خوب زندگی کردن در شرایط بد را بلد باشیم. (+)

 

 

 • فعالیتی را می‌شود اسمش را کار کردن گذاشت که ما را به هدفمان نزدیک‌تر کند و این احساس را در ما ایجاد کند که در حال رشد کردن و بهتر شدن هستیم.(+)

 

 

 • امروزه مشکلات، گرفتاری‌ها و بیماری‌های زیادی وجود دارند که ما را حسابی می‌ترسانند و نگران می‌کنند؛ اما رنگ آمیزی، به موقع و قبل از اینکه از غصه دق کنیم، به دادمان می‌رسد. در هنگام رنگ آمیزی، ترس و خشم و نگرانی با آرامش و شادی و خلاقیت جایگزین می‌شوند. (+)

 

 

 • ایستادن در خارج از صحنه اغوا کننده است. اینکه وقتی به میدان برویم که بی‌نقص و ضد گلوله باشیم؛ اما حقیقت این است که چنین شرایطی هرگز رخ نمی‌دهد. دیگران فقط از ما می‌خواهند که همین الآن وارد صحنه شویم و جرئت زیادی داشته باشیم. (+)

 

 

 • مهم‌ترین گام، اولین گام است. اگر یک شروع خوب داشته باشید، نیمی از راه را رفته‌اید. در غیر این صورت، شانستان را از دست داده‌اید. سفرهای هزار مایلی نیز با یک قدم شروع می‌شوند. هیچ چیز خسته کننده و دلسرد کننده‌تر از کاری نیست که هرگز شروع نشده باشد. البته ناگفته نماند که شروع کردن اغلب از ادامه دادن هم دشوارتر است. (+)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

قتل جگرگوشه‌های من و ۲۰ جملۀ کوتاه (۲)

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی برای زندگی شادتر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه شاد باشیم؟

 

 

 

 

 

 

 

دریافت کتاب تغییر عادتها (چگونه عادتهایتان را تغییر دهید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زندگی شادتفکر برترچگونه شاد باشیم؟خلاصه کتابروابط بهترسلامت کاملمنابع آموزنده و الهام بخشعادتهای بهتریادگیری و پیشرفت مداوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط