سوزان کین: جملاتی از یک درونگرا

سوزان کین: جملاتی از یک درونگرا

سوزان کین یک درونگرا است. او با نوشتن کتابی پرفروش و همچنین سخنرانی در تد، قدرت درونگراها را به جهان معرفی کرد.

 

 

او کتابش را با تمام عشق به پدر و مادرش تقدیم می‌کند؛ مادری که یک درونگرای متفکر است و از او یاد گرفته که چگونه می‌توان در دنیای پر از تلاطم، سکوت کرد و با قدرت سکوت به آرامشی درونی رسید؛ و پدری که به او یاد داد چگونه در برابر سختی‌های زندگی ایستادگی کند.

 

 

تعدادی از جملات سوزان کین را انتخاب کرده‌ام و در اینجا برای شما نقل می‌کنم:

 

 

  • لزوماً همه درونگراها خجالتی نیستند. خجالتی بودن، ترس از پذیرفته نشدن در اجتماع، یا مسخره شدن است. در حالی که درونگرایی، ترجیح دادن محیطی است که چندان شلوغ و پرآشوب نیست. کم رویی ذاتاً دردناک است اما درونگرایی این گونه نیست.

 

 

  • تحقیقات نشان داده است که احتمال اینکه درونگراها واقعیت‌های خصوصی و شخصی خودشان را که حتی خانواده و دوستانشان هم از خواندن آن تعجب می‌کنند، به صورت آنلاین پخش کنند، بیشتر از برون‌گراهاست. گی کاواسکی، نویسنده کتاب‌های پرفروش، سخنگو و کارآفرین سریالی و اسطوره سیلیکون ولی در صفحه شخصی توییترش می‌نویسد: ممکن است باور کردن این موضوع برایتان سخت باشد اما من درونگرا هستم. من نقشی برای بازی کردن دارم اما در اصل یک انزوا طلب هستم.

 

 

  • یک توضیح کمتر آشکارا ولی قوی‌تر برای مزیت خلاقیت درونگراها وجود دارد؛ توضیحی که هر کسی می‌تواند آن را از این جمله بیاموزد: درونگراها ترجیح می‌دهند به طور مستقل کار کنند و تنهایی می‌تواند کاتالیزور خلاقیت باشد.

 

 

  • چه چیز جادویی و سحرآمیزی در تنهایی نهفته است؟ تمرین‌های فکری و تمرکزی به دلایل زیادی نتیجه بهتری دارد. این تمرین‌ها به تمرکز بالایی احتیاج دارند و حضور افراد دیگر ممکن است باعث به هم خوردن تمرکز شود. همچنین به انگیزه قوی و اغلب انگیزه‌ای که به طور خودجوش تولید شده است، نیاز دارد؛ اما مهم‌ترین دلیل این است که این کارها اغلب شما را درگیر فعالیت‌ها و کارهایی می‌کند که تنها انجام دادن آن‌ها همیشه برایتان چالش‌برانگیز بوده است.

 

 

  • دانشمندان فهمید‌ه‌اند که مغز قادر به توجه هم زمان به انجام دادن دو کار نیست؛ چیزی که عملکرد چندگانه معرفی می‌شود، در واقع نوعی تعویض عقب و جلو مغز بین کارهای مختلف است که خلاقیت و پیشرفت را کاهش داده و امکان اشتباه را تا ۵۰ درصد افرایش می‌دهد. به نظر می‌رسد بیشتر درونگراها چنین مواردی را به طور غریزی می‌دانند و در برابر اینکه دور هم جمع شوند مقاومت می‌کنند.

 

 

  • اگر مدیر هستید، به یاد داشته باشید که یک سوم تا نیمی از نیروی کار شما احتمالاً درونگرا هستند، چه این نیروها خود را نشان دهند و چه نشان ندهند. از توانایی و قدرت درونگراها بیشترین بهره را ببرید؛ اینها افرادی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا عمیقاً فکر کنید، استراتژی جدید را طرح ریزی کنید، مشکلات پیچیده را حل کنید و در معدن زغال سنگ طلا پیدا کنید.

 

 

  • هر کسی که هستید، به یاد داشته باشید که آنچه از ظاهر افراد می‌بینید، واقعیت نیست؛ بنابراین این بار اگر شخصی را با چهره‌ای خونسرد و صدایی ملایم دیدید، به یاد آورید که شاید در ذهنش مشغول حل کردن یک معادله، نوشتن یک نت یا طراحی یک کلاه باشد. به این معنی که او شاید در حال گسترش دادن نیروی سکوت است.

 

 

  • برخی درونگراها مانند برونگراها رفتار می‌کنند؛ اما تلاش برای چنین رفتاری به قیمت انرژی، اعتبار و حتی سلامت آن‌ها تمام می‌شود.

 

 

  • به درونگراها، کلید باغ‌های پنهان پر از موفقیت داده شده است. برای تصرف چنین کلیدی باید مانند آلیس به سمت خانه خرگوشش غلت بخورید. او رفتن به سرزمین عجایب را انتخاب نکرد؛ اما از آن ماجرایی بسیار نو، عالی و جالب ساخت. به هر حال لوئیس کارول هم خودش یک درونگرا بود. بدون حضور او هیچ آلیس در سرزمین عجایبی وجود نداشت؛ و اکنون، دیگر این موضوع نباید ما را متعجب کند.

 

 

کتاب Quiet نوشته سوزان کين

سخنرانی سوزان کین (Susan Cain) در تد                  

 

 

 

مطالب پیشنهادی برای زندگی شادتر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه شاد باشیم؟

 

 

 

 

 

 

 

دریافت کتاب تغییر عادتها (چگونه عادتهایتان را تغییر دهید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زندگی شادتفکر برترچگونه شاد باشیم؟ خلاصه کتابروابط بهترسلامت کاملمنابع آموزنده و الهام بخشعادتهای بهتر یادگیری و پیشرفت مداوم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط