درباره سبز روشن

من شهلا اسماعیلی ، نویسنده سبز روشن ، هستم و در رشته مدیریت اجرایی (EMBA) تحصیل کرده ام.                                                                                                  
از وقتی خودم را شناخته ام ، کتاب جزیی از زندگی من بوده است.در کودکی قبل از اینکه به مدرسه بروم توسط پدر و مادرم با حروف الفبا آشنا شدم و می توانستم قلم در دست بگیرم و بنویسم .معلم کلاس اولم از مادرم خواست هر روز یک ساعت زودتر ، قبل از اینکه مدرسه تعلیل شود ،  مرا به خانه ببرد چون تشخیص داده بود نیازی نیست بیش از این کلاسی را که درس هایش برایم تکراری و خسته کننده بودند را تحمل کنم .این خستگی ها و کسالت حتی در دوران دانشگاه نیز ادامه داشت . وقتی وارد مقطع کارشناسی ارشد شدم خیال می کردم دیگر آنجا کسی برای نمره و مدرک درس نمی خواند و همه آمده اند تا فارغ از این مسائل پوچ به رشد آگاهی ها و دانش خود بپردازند ولی به قول شاعر   « زهی تصور باطل زهی خیال محال! »برای گرفتن ۱ نمره از استاد تا مرز یقیه او را گرفتن هم می رسیدند . (در این حالت آرزو می کردم کاش دوباره مادرم می آمد و یک ساعت زودتر مرا به خانه می برد!)

در سن دوازده سالگی توسط پدرم با اشعار حافظ آشنا شدم. او حافظ را دوست داشت و از خواندن غزلیاتش لذت می برد . تمام عمر بدهکار محبت پدری هستم که مرا نیز در این لذت شریک کرد. بعد از آن تصمیم گرفتم کتابخانه و محل مطالعه  اختصاصی خودم را داشته باشم و از همه مشغله ها و بی قراری ها به این محل آرامش بخش پناه می بردم.در همان سالها نوشتن را نیز آغاز کردم.

من بیشتر در زمینه تغییر و بهبود زندگی شخصی، افزایش قدرت ذهن و از بین بردن موانع ذهنی برای رسیدن به موفقیت و احساس لذت از زندگی ، رشد معنوی و رشد شخصیتی مطالعه و تمرین می کردم.کتاب ها ، مجلات و مقالات مورد علاقه ام  را همیشه به سختی به دست می آوردم و برای انتخاب آنها وسواس زیادی به خرج می دادم و زمان زیادی را برای تهیه کردن آنها صرف می کردم. اغلب کتابهای مورد نیاز من به زبان اصلی بودند ونسخه  ترجمه شده یی هم از آنها وجود نداشت این مسئله باعث شد آموختن زبان دیگری را نیز تجربه کنم.

من فقط به خواندن مطالب تئوری بسنده نمی کردم چون به طور جدی تصمیم داشتم دانشی را که با زحمت به دست می آورم در زندگی خودم جاری کنم و برایم مفید و قابل استفاده باشد .هیچ گاه به داشتن گل رز مصنوعی بر روی میز کارم قناعت نکردم این گل سالها بدون اینکه پژمرده شود قابل استفاده بود اما زحمت خرید چند شاخه گل رز قرمز طبیعی و تازه  را به خود می دادم فقط برای اینکه جریان زندگی را بر روی گلبرگهای سرخ و طبیعیش لمس کنم.در مطالعه و افزایش آگاهی ها و دانسته هایم نیز از همین قانون تبعیت می کردم.من به دنبال یافتن حقیقتی بی اثر نبودم که دانستن یا ندانستنش تغییری در روند زندگی حال و آینده م نداشته باشد پس تلاش کردم به آموخته هایم عمل کنم.

پس از سالها مطالعه و تمرین و کسب تجربه شخصی تصمیم گرفتم به انتشار دانسته ها و تجربیاتم بپردازم وسبکی را برای ادامه زندگیم انتخاب کرده ام که عاشقانه دوستش دارم و تا زمان مرگ آن را ادامه خواهم داد . بر این باورم که یک بار بیشتر فرصت زندگی کردن نداریم پس نباید وقت خود را برای ترس از قضاوت های دیگران و زندگی کردن  به سبک دلخواه آنها هدر دهیم . باید شجاعانه در پی زندگی کردن بر اساس رویاهایمان باشیم.

 

بانوشتن و تولید “محتوای سبز “می توانم از عذاب فقط مصرف کننده بودن خلاصی یابم و قدم در راه “تولید و ساختن ” بگذارم.

هدفی به رنگ سبز روشن

زندگی من
برای تجربه زندگی بهتر

باید تغییر کنیم

مدام در اندیشه بهبود وضعیت زندگی خود باشیم

و بعد از به دست آوردن حداقل های زندگی

برای دستیابی به حداکثر آن تلاش کنیم .

 

اميرمومنان عليه السلام فرمودند: هر كس دو روزش يكسان باشد فریب خورده است وهر كس فردايش زيانبارتر از امروزش باشد بي بهره مانده است

برای رسیدن به این هدف ابزار و تمریناتی وجود دارد که کاملا کاربردی هستند و از حالت  صرفا تئوری و دانشی خارج شده و شکل عملیاتی و قابل اقدام پیدا کرده است . ابزاری که با آن تلاش می کنیم کیفیت زندگی خود را افزایش دهیم.

من تلاش دارم تا سبز روشن راهنمایی باشد برای انسانها ، تا بتوانند به کمک آن ، آگاهی خود را نسبت به زندگی و جهان پیرامونشان رشد دهند ، قدرت ذهن خود را بالاببرند و مثبت اندیش باشند .

رویای من این است که سبز روشن بتواند به انسان ها کمک کند تا در آرامش بیشتر ، شادتر و امیدوارانه تر از همیشه زندگی کنند و به زندگی خود معنا ببخشند.

مقالات ، آموزش ها ، تمرینات حتی کتاب های مفیدی که معرفی می شوند همگی در ابعاد مختلف زندگی قابل اجرا هستند. آنها را می توان به راحتی به کار گرفت و از نتیجه و تاثیر آن در زندگی لذت برد .

برای رشد آگاهی ، افزایش  قدرت ذهن و آرامش درونی روش ها و تکنیک های بسیار ساده ایی وجود دارد که شما با به کار گیری آنها به آسانی می توانید زندگی خود را در همه ابعاد بهبود بخشید و به پیشرفت مورد نظر خود دست پیدا کنید .

 

یک  نکته بسیار مهم

مطالب ، تمرینات و آموزش های بیان شده در سبز روشن  ، فقط زمانی می توانند برای شما مفید باشند که تصمیم گرفته باشید تغییر کنید .تغییری که پیشرفت و بهبود در شرایط فعلی زندگی  شما را به همراه خواهد داشت و نتیجه آن بهتر ، شادتر و خوشبخت تر زندگی کردن است .سبز روشن فقط یک راهنماست این خود شما هستید که باید بزرگترین کمک را به خودتان بکنید و بدانید هیچ گاه برای شروع دیر نیست.

 

اما توضیحات تکمیلی:

 یک هدف بیشتر ندارم

حمایت و پشتیبانی برای بالابردن کیفیت زندگی شخصی و حرفه ای شما(از طریق توسعه مهارت های فردی)

 

من فقط یک پشتیبانم

هدف یک پشتیبان ، بیان راه حل مشخص برای حل مشکلات شما نیست بلکه او به شما یاد خواهد داد چگونه مسائل پیش روی خود را حل کنید .

گذشته یا حال ؟

من با گذشته شما سر و کاری نخواهم داشت . فقط تلاش می کنم در نقش یک حمایتگر و پشتیبان ، شما را از وضعیت فعلی به سوی وضعیت مطلوب در زندگیتان راهنمایی و حمایت کنم . شما در این فرایند قرار است به فردی توانمند تبدیل شوید که خودش به آسانی  می تواند برای مسائل به وجود آمده در زندگی شخصی و حرفه ایش راه حل مناسبی را انتخاب کند .

 

سبز روشن به چه کسانی می تواند کمک کند ؟

افرادی که ذهنی فعال دارند و مشتاقانه در پی رشد و تعالی در زندگیشان هستند. آنهایی که گذشته شان را تبدیل به آلبومی کرده اند و فقط هر از گاهی برای یادآوری لحظات شیرین گذشته آن را ورق می زنند ،بعد آن را می بندد و به زمان حال برمی گردند .چون به این باور رسیده اند که برای ایجاد پیشرفت و بهبود در زندگیشان ، توقف در گذشته ممنوع است .

 

اگر نیاز به ایجاد تغییر در شیوه زندگی ، باورها ، نگرش و طرزفکرتان نسبت به دنیای پیرامونتان را در خود احساس می کنید و انگیزه و اراده لازم برای ایجاد این تغییردر شما وجود دارد ، سبز روشن می تواند در این مسیر شما را حمایت و پشتیبانی کند و این حمایت تا رسیدن به مقصد ادامه خواهد داشت .

زندگی من

 

پیام نویسنده سبز روشن به مخاطبین عزیزش

در پی تحقق رویاهات باش تا بتونی وارد مسیر سبز بشی .مسیری که فارغ از اندیشیدن به وقایع تلخ گذشته و نگرانی ها و دلواپسی های آینده پیش رو ، می تونی با یقین و آرامش به جلو حرکت کنی و به روشنایی برسی.این رو هم بدون که رسیدن به این مسیر خیلی ساده س اما کار راحتی نیست.چون همه اجازه ورود به این مسیر رو دارند اما فقط تعداد کمی موفق به کشف این مسیر از بین هزاران مسیری که برای انتخاب وجود دارد می شوند.

می تونی برای دیگران زندگی کنی و هر روز بین مسیرهای مبهم پیش روت سرگردان باشی یا  می تونی خودت باشی و وارد مسیر سبز زندگیت بشی

انتخاب با خودته ولی ملتمسانه ازت می خوام خودت باشی و به رنگ سبز روشن زندگی کنی.

به امید روزی که قهرمانانه سفرت را در مسیر سبز زندگیت آغاز کنی .