زندگی‌ خالیِ خالی

زندگی‌ خالیِ خالی

بارها شده به درستی مسیری که انتخاب کرده‌ام شک می‌کنم؛ مسیری خلوت و کم رفت و آمد.

 

 

با ترس به عقب نگاه می‌کنم و دوست دارم برگردم؛ اما هر روز نگاهی، پیامی، صدایی و واژه‌ای من را از رها کردن این مسیر منصرف می‌کند.

 

 

بنابراین، همیشه به دنبال نشانه‌ای بوده‌ام که برای ادامه راه، مطمئن‌تر و متعهد‌ترم کند. تا اینکه امروز موفق شدم، یکی دیگر از این نشانه‌ها را پیدا کنم.

 

 

 

امروز مطلبی را در سایت شخصی دکتر رنانی با عنوان فردا اول خلقت است خواندم که حسابی چرتم را پاره کرد و باعث شد مصمم‌تر از همیشه حرکت و عمل کنم.

 

 

ما نمی‌خواهیم زندگی‌مان خالیِ خالی بماند؛

 

 

خالی از گفت‌وگو کردن، تخیل، خلاقیت، مدارا، صبر، گذشت، دوستی با طبیعت، دوست داشتن حیوان، لذت بردن از برگ درخت، دویدن و بازی کردن، رقصیدن و شاد بودن، از موسیقی لذت بردن، آواز خواندن، بوییدن گل، سکوت کردن، شنیدن و گوش دادن، اعتماد کردن، دوست داشتن، راست گفتن و راست بودن، عشق ورزیدن، عزت نفس و تاب آوری

 

 

حالا که کسی دلش به حال کودکی ما نسوخت و بی‌رحمانه از آموختن زندگی کردن محروم شدیم، وقتش رسیده اجازه بدهیم آگاهی و خرد در زندگی‌مان جریان پیدا کند و هر کدام از ما در حد توانمان برای الهام بخشیدن و توانمند کردن زندگی خودمان و دیگران کاری بکنیم و قدمی برداریم.

 

 

من شاد بودن و کسب عادتهای خوب را انتخاب کردم.

 

 

تو هم می‌توانی هر مسیری را که دوست داری، انتخاب کنی.

 

 

به قول دنیل پینک، امروزه قابلیت‌هایی که روزگاری کسر شأن خود می‌دانستیم یا فکر می‌کردیم پشیزی نمی‌ارزد مثل خلاقیت، همدلی، مسرت و معنا تعیین می‌کنند چه کسی شکوفا می‌شود و چه کسی به تنگنا می‌افتد. در مورد افراد، خانواده‌ها، سازمان‌ها، موفقیت حرفه‌ای و کامیابی شخصی اکنون داشتن ذهنی کامل و نو را الزامی می‌کند.

 

 

پس بیایید به آدم‌هایی تبدیل شویم که ذهنی کامل و نو دارند و تلاش می‌کنند زندگی‌ خالیِ خالی خودشان و دیگران را غنی، شاد و پرمعنا کنند.                                                                                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی برای زندگی شادتر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه شاد باشیم؟

 

 

 

 

 

 

 

دریافت کتاب تغییر عادتها (چگونه عادتهایتان را تغییر دهید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زندگی شادتفکر برترچگونه شاد باشیم؟خلاصه کتابروابط بهترسلامت کاملمنابع آموزنده و الهام بخشعادتهای بهتر یادگیری و پیشرفت مداوم

 

 

 

 

مطالب مرتبط