خلاصه کتاب: زندگی‌تان را در هفت روز تغییر دهید

خلاصه کتاب: زندگی‌تان را در هفت روز تغییر دهید

معرفی کتاب زندگی‌تان را در هفت روز تغییر دهید

 

در  کتاب زندگی‌تان را در هفت روز تغییر دهید ، با روش‌هایی آشنا می‌شوید که به بسیاری از مردم کمک کرده است از محدوده خود به درآیند و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند. این کتاب قرار است ذهن شما را برنامه ریزی کند و از شما انسانی شادتر، خوشبخت‌تر و قدرتمندتر بسازد.

 

 

خلاصه کتاب زندگی‌تان را در هفت روز تغییر دهید

 

در این قسمت خلاصه‌ای از کتاب زندگی‌تان را در هفت روز تغییر دهید  اثر پل مک کنا را برای شما مخاطبان عزیز سبز روشن آماده کرده‌ایم. این یادداشت‌ها حاوی نقل‌قول‌ها و درس‌های کلیدی همچنین ایده‌ها و عبارات مهم کتاب می‌باشد.

 

 

 • شما با رفتاری که با خودتان می‌کنید ، در واقع به دیگران می‌گویید که با شما چگونه رفتار کنند.

 

 

 • هیچ کس بیش از آن اندازه که ما با خود بد رفتاری می‌کنیم با ما بد رفتاری نخواهد کرد.

 

 

 • بسیاری از اشخاص موفق سعی دارند که پوششی بیرونی بر احساس بی‌کفایتی و نابسندگی خود بکشند. آن‌ها برای نداشتن احساس خود ارزشمندی ، دارایی ، مقام و منزلت اجتماعی و یا برتری‌های اخلاقی خود را به رخ می‌کشند تا کسی متوجه احساس بی‌ارزشی که در درون نسبت به خود دارند نشوند.

 

 

 • این تظاهر به داشتن صرفاً مختص پولدارها و مشهورها نیست . تقریباً همه مردم چیزی از خود را که دوست ندارند پنهان می‌کنند.

 

 

 • در بطن و متن ما خویشتن اصیل ما واقع شده است – حقیقت ما که به راستی کی و چه هستیم.اما در بالا و فراز خویش حقیقی ما لایه و قشر شرم، هراس و احساس گناه قرار دارد. کسی که می‌ترسیم او باشیم. این تصویر ذهنی منفی ماست.

 

 

 • برای این که مطمئن شویم اشخاص هنوز ما را دوست دارند ، ما را تصدیق و تائید می‌کنند و به ما عشق و پول می‌دهند لایه دیگری بر بالای خویش هراسیده خود قرار می‌دهیم، که همانا کسی است که تظاهر به او بودن می‌کنیم.

 

 

 • سعی ما این است که اشخاص متوجه آن چیزی که می‌خواهیم پنهان کنیم نشوند. فراموش می‌کنیم (گاه یک سال یا بیشتر ) که خویش واقعی دیگری زیر همه این خویشتن‌ها وجود دارد.

 

 

 • وقتی خویش حقیقی خود را از هر آن چیزهای که می‌ترسید دیگران ببینند بیرون می‌کشید، به جای اینکه رانده شوید راننده می‌شوید و وقتی خویشتن واقعی شما اتوبوس را براند، راحتی و تفریح بیشتری پیدا می‌کنید. شمای بیشتری در زندگی شما ایجاد می‌شود.

 

 

 • شناختن خویشتن اصیل و اینکه شما به واقع کیستید ، همان احساس به خانه برگشتن است.

 

 

 • مهم نیست چه کسی خواهید بود. مهم این است که بدانید در حال حاضر چگونه شخصی هستید.

 

 

 • همه ما کسانی را می‌شناسیم که از کیفیت جادویی برخوردارند.وقتی قدم به اتاقی می‌گذارند، انگار اتاق روشن می‌شود و ما احساس می‌کنیم که جذب آن‌ها شده‌ایم. انگار چیزی در آن‌ها هست که آن‌ها را به شکل اسرارآمیزی جذاب می‌کند. این همان کیفیتی است که به آن کاریزما گفته می‌شود.

 

 

 • اشخاص برخوردار از کاریزما در خود احساس رضایت و راحتی می‌کنند . آن‌ها دنبال تائید و تصدیق دیگران نمی‌گردند ، قصد آن‌ را هم ندارند که دیگران را با سلطه جویی به دوست داشتن خود تشویق کنند.

 

 

 • ما می‌توانیم با اصلاح حالت بدن، با توجه کردن به طرز صحبت و تصویرهایی که در ذهن خود ایجاد می‌کنیم احساس خود را تغییر دهیم. کار کردن با احساسات در واقع بدین معناست که بتوانید از هوش عاطفی خود به بهترین شکل استفاده کنید.

 

 

 

 • متأسفانه در سیصد سال گذشته فرهنگ غربی به میزان زیاد عواطف را کمتر از حدی که هست ارزیابی کرده است . بسیاری از فرهنگ‌های غربی در مقام سرکوب کردن این عواطف و  احساسات هستند. با این حال اگر یاد بگیریم تا احساسات خود را درک کنیم ، اقدام مهمی برای رشد و بالندگی خود صورت داده‌ایم. درست شبیه آن است که آموخته‌ایم از ذهن خود استفاده روشن و شفاف کنیم و یا از دست‌هایمان برای نوشتن، نقاشی کردن یا تهیه چیزهای مختلف استفاده کنیم.

 

 

 • چیزی  به نام شکست وجود ندارد. شکست یک نگرش است نه یک نتیجه. به عبارت دیگر هر شکست ارتباطی با نتایج ندارد. همه چیز بستگی به قالب ذهنی شما دارد.

 

 

 • یکی از قوی‌ترین ابزار قالب ذهنی که همه روزه از آن استفاده می‌کنیم و یکی از ساده‌ترین‌های آن‌هاست ، قدرت سؤال است. سؤالات تعیین کننده کانون ادراک ما و در ضمن میزان موفقیت، عشق، هراس، خشم، شادی یا اعجابی است که ما به طور ادامه‌دار آن را تجربه می‌کنیم.

 

 

 • بعضی از اشخاص در رنج و ناراحتی هستند چون پیوسته از خود سؤالات منفی می‌پرسند.

 

 

 • رمز کنار آمدن با دیگران این است که بتوانید دنیا را از دریچه چشم دیگران نگاه کنید. قدرت چشم‌انداز به رهبر بزرگ هند، گاندی امکان داد تا تبدیل به یک مذاکره کننده افسانه‌ای شود. او با نگاه از زوایای مختلف به انعطافی در افکار و رفتارش رسید که او را به یک مذاکره کننده قوی تبدیل نمود.

 

 

 • قدرتمندترین قاب ذهنی که می‌توانیم از آن برای شکل دادن به چشم اندازها و استنباط‌های خود استفاده کنیم ، باوری است که نسبت به خود و به جهان داریم. طی گذشت سال‌ها اغلب دیده‌ایم چگونه یک باور می‌تواند تفاوت میان کارکنان معمولی و مدیران عامل شرکت‌‌ها  ، تفاوت میان شکست و موفقیت، ورزشکاران معمولی و قهرمانان بزرگ را رقم بزند.

 

 

 • باورها پنجره‌هایی هستند که از میان آن‌ها می‌توانیم به دنیا نظر کنیم.اگر پنجره باور شما پر از باورهای منفی باشد ، سبب می‌شود شما دنیایی را ببینید که مکان خطرناکی است و در آن اشخاص نا مناسبی زندگی می‌کنند.

 

 

 

 

 • باورهای شما روی تصمیماتی که می‌گیرید، روی احساساتتان و جهتی که در زندگی انتخاب می‌کنید تأثیر می‌گذارند.

 

 

 • به خاطر داشته باشید که باور چیزی جز یک قالب ذهنی نیست، پنجره‌ای است که از میان آن به دنیا نظر می‌کنیم. وقتی دنیا را از دریچه مثبت نگاه کنید، می‌توانید بلافاصله مشکلات و موانع خود را از میان بردارید.

 

 

 • این روزها ثروت یک کشور را با توجه به منابع آن برآورد نمی‌کنند. به جای آن این ایده‌های یک ملت است که اهمیت دارد و ثروت جدید را خلق می‌کند. منبع اصلی ثروت در ذهن است و هر کدام از ما ایده‌های سرشارتری داشته باشیم بیشترین ثروت دنیا را خلق خواهیم کرد.

 

 

 • این حقیقت که تصمیم گرفته‌اید در ذهن خود سرمایه‌گذاری کنید شما را از توده‌ها جدا می‌کند.این تصمیمات است که زندگی‌تان را سرشار می‌کند. توجه داشته باشید زندگی به همان اندازه شگفت انگیز است که شما آن را انتخاب می‌کنید.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی برای زندگی شادتر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونه شاد باشیم؟

 

 

 

 

 

 

 

دریافت کتاب تغییر عادتها (چگونه عادتهایتان را تغییر دهید)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زندگی شادتفکر برترچگونه شاد باشیم؟خلاصه کتابروابط بهترسلامت کاملمنابع آموزنده و الهام بخشعادتهای بهتریادگیری و پیشرفت مداوم

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط